Dijital Strateji Geliştirme

Dijital strateji geliştirme önemini anlamayan marka günümüzde çok zor hayatta kalmayı başarıyor.  Konvansiyonel yani bildiğimiz eski pazarlama metotları tüketicinin ilgisini çekmiyor. Hatta artık orada değiller bile. Dolayısı son 10 yıldır yükselişi engellenemez olan dijital çağın reklamcılık dünyasını da kökünden etkilemesi garip olmamalı. Bizler, teknolojiye ve yenilikle hemen adapte olmak zorunda olan ( early adapters ) bir meslek icra ediyoruz. Markalar artık hiçbir şeye yabancı değil çünkü bizlerde birey olarak sosyal medya ve dijitale ait tüm platformların birer kullanıcısıyız. Dijital strateji geliştirme, yeni nesil online platformlardan yeni müşteriler kazanmak için geliştirilen yol haritasıdır. Strateji geliştirmek ciddi mesai isteyen ve müşteri ile dirsek temasında çalışılması gerek bir bölümdür. Güçlü ve iyi düşünülmüş bir dijital pazarlama kampanyası, size yıllar boyu sürecek bir bilinirlik kazandırır. Burada önemli nokta fikrin etkileşime açık olması ve tüketiciyi içine çekmesi. AKA Medya reklamcılık tecrübesi ile dijital pazarlama alanında oldukça büyük bütçeler ve Türkiye’nin en büyük markalarına hizmet vermiştir. Dijital pazarlama sadece sosyal medya kanallarının yönetilmesi gibi bir şey olmaktan çok uzaktır. Bir markanın dijital dünyadaki tüm varlıklarını belirli bir düzene sokar ve temsil eder.

Dijitale Harcanan Bütçeler 100 Milyar Doları Geçti

Amerika ve İngiltere başta olmak üzere, dünya genelinde markaların dijitale ayırdığı bütçe 100 milyar doları geçti. Az öncede bahsettiğimiz gibi, markalar artık geleneksel yöntemleri tercih etmiyorlar. İngiltere ve ABD’de şirketler bütçelerinin %25’ini dijital pazarlama faaliyetlerine harcıyor. Neler Yaparız ;

  • Optimum düzeyde kampanyayı tasarlamak için doğru ve eşleşmiş hedefleme yaparız
  • Dönüşüm getirilerini değerlendiririz
  • Uzun süreli kullanabilme olasılığına göre stratejiler üretiriz
  • Tüm rakiplerin dijital duruşlarını saptar, stratejimizi geliştiririz
  • Günlük ve haftalık aksiyon listeleri oluşturarak, kampanya performansları ve marka gelişimi hakkında raporlar hazırlarız.

Bu noktadan sonra dijital stratejiniz, reklam kampanyası tasarımı ile birleşerek süreç başlatılır.

Profesyoneller İle Çalışın

Dijital Pazarlama Stratejisi geliştirirken profesyonel bir ekip ile birlikte çalışmanız çok önemli. Burada kampanyaların nasıl hedefleneceği, hangi mecraların kullanılacağı gibi daha bir çok önemli madde, markanız için çok değerli bir karar. Bu aşamalarda stratejiniz, marka konumlandırmasını ve hedef kitlenizi çok iyi analiz eden bir ekip tarafından yapılması sizi rakiplerinizden 1-0 öne geçirecektir.