Konsept – Fikir Tasarımı

Reklam ajansları dünyasında yaratıcı fikrin önemini bilmeyen yoktur. Çoğu ajansın müşteri istekleri ve hızlı iş teslimleri  ile atladığı bir süreç olan konsept ve fikir tasarımı, aslında tüm yapılan işin omurgasını oluşturur. Bu sorunları biz de ajans olarak yaşasak da, konsept belirlerken önceliğimiz her zaman reklamın doğru fikir ve konsept ile çalışması yönünde olmuştur.

Farklı Olmanın En Zor Olduğu Zamanlardayız.

Günümüzde en büyük problem bize göre bolluk. Ne istersek artık ondan çok daha fazlası mevcut. Bugün bir süpermarkete girdiğimizde makarna almak istesek, önümüze onlarca marka çıkıyor. Bu marka bolluğunda sizi öne çıkaracak en önemli faktörün konsept ve fikir olduğunu unutmayın. Doğru fikre dayandırılmış bir marka eğer iyi bir art direction ile birleşirse, gerçekten de pazardan istediğiniz olumlu etkiyi alabileceğinizi unutmayın. Kendinize şöyle bir soru sorun; Bu kadar marka varken, tüketiciler neden beni tercih etmeli ?

Fikir & Konsept Bulmak

Bizler için yaratıcılık en önemli ilk maddedir. Bunun için markanın başında ana fikre  odaklanıyor tüm kurumsal iletişimini bu fikir üzerinden kodluyoruz. Yaratıcılığı alışılmadık ve aleni olmayan çözüm üretmek olarak görüyoruz ve bu doğrultuda markanız için stratejiler geliştiriyoruz.

  • Anlaşılabilirlik
  • Akıcılık
  • Sadelik
  • Doğru Renk Kullanımı
  • Doğru Slogan
  • Metin Yazarlığı
  • Sürdürülebilirlik

Gibi maddeler ışığında ele aldığımız konsept ve fikir bölümünde sizin için terzi dikim işler üretiliyor.

Fikir Ve Konsept  için Q&A Alıyoruz.

MODD/group olarak, markanıza özel fikirler üretmek için öncelikle sizden detaylı brief alıyoruz. Markanızın iletişim dilini belirlememiz için hazırladığımız sorular ile sizi daha derinden tanıyor, amaçlarınıza hakim olduktan sonra beyin fırtınasını başlatıyoruz.

100’lerce markanın arasından sıyrılmak;

Günümüzde hikaye anlatımının kuvveti bizce hafife alınıyor. Aslında en uzun süren şeyler, en doğru anlatılanlardır. Eğer markanıza doğru bir hikaye bulur ve bu konsepte göre markanızın etrafını örerseniz, o kadar akılda kalırsınız.
Orijinallik, Esneklik, Detay, Sentez ve Sanatsal Değer gibi maddeler yaratıcılığın temellerini oluşturur. Biz de AKA Medya olarak markaları belirlediğimiz kriterlere göre ele alarak fark edilmelerini sağlıyoruz.